هزینه‌های معمول در تور چین

هزینه‌های معمول در تور چین

اقامتگاه‌ها در چین: برای اقامت در یک خوابگاه، قیمت‌ها از حدود 40 یوان شروع می‌شود (نزدیک به 80 یوان در پکن، پایتخت چین) و برای یک اتاق خصوصی با سرویس بهداشتی مشترک قیمت‌ها حدود 125 یوان است (بسته به شهر محل اقامت). برای اتاق‌هایی با حمام و دستشویی داخل اتاق، قیمت‌ها حدود 185 یوان است. هتل‌ها و مهمانخانه‌های ارزان قیمت حدود 135 یوان برای هر شب هزینه دارند، با امکاناتی ابتدایی ولی مناسب. در هنگ کنگ انتظار هزینه‌های بیشتری را داشته باشید، برای مثال اتاق یک تخته حدود 145 یوان برای هر شب هزینه دارد.

خوراک در چین: غذا در چین ارزان است. تهیه یک وعده غذا از یک دکه خیابانی معمولا حدود 1 تا 2 دلار هزینه دارد. با این قیمت می‌توانید نودل، برنج یا سوپ بگیرید. یک وعده غذای کامل در یک رستوران دارای محل نشستن، حدود 2 تا 8 دلار برایتان هزینه دارد، به اضافه هزینه کاسه برنج یا کاسه تمیز که حدود 50 سنت است. اگر فقط غذاهای محلی را بخورید، پول زیادی خرج نخواهید کرد. با کمتر از 10 دلار در روز می‌توانید به خوبی در چین غذا بخورید. در غرب، جنوب غربی و نواحی مرکزی چین، غذا به مراتب ارزان‌تر از شهرهای بزرگ است و شما می‌توانید با هزینه کمتر از 4 دلار در روز، غذا بخورید، تقریبا نصف هزینه شهرهای بزرگ.

برای خوردن غذاهای غربی در چین، انتظار پرداخت پول بیشتری داشته باشید، غذایی که آن قدرها هم خوب نیست، مخصوصا اگر در شهرهای مدرن‌تر مانند هنگ کنگ نیستید. یک ساندویچ به سبک غربی حدود 6 دلار هزینه دارد و یک فنجان قهوه نیز هم قیمت قهوه در اروپا یا آمریکا است.

از آن جا که غذا در چین ارزان است، نیازی نیست خودتان غذا تدارک ببینید و بپزید. بهترین کار برای شما غذا خوردن در دکه‌های خیابانی و رستوران‌ها است. در ضمن خیلی از خوابگاه‌ها و اقامتگاه‌ها فضایی برای آشپزی ندارند، اگر که خواروبار هم تهیه کنید. در مدت اقامت در چین به دنبال غذا پختن رفتن توصیه نمی‌شود.

حمل و نقل در چین: درست است که چین کشوری بزرگ است، اما رفتن از مکانی به مکان دیگر، بسیار آسان و ارزان است. اتوبوس در چین محبوب‌ترین وسیله سفر است و معمولا هزینه‌ای بین 1.5 تا 3 یوان در داخل شهر دارد. شهرهای بزرگ نیز سیستم قطارهای زیرزمینی گسترده داشته و برای هر سفر کمتر از 6 یوان هزینه دارند. کرایه تاکسی‌ها از 6 یوان شروع می‌شود. در مورد قطارهای پر سرعت، یک بلیت پکن به شانگهای حدود 81 دلار برای بخش درجه دو، 138 دلار برای بخش درجه یک و برای یک صندلی در بخش VIP حدود 267 دلار قیمت دارد. برای قطارهای معمولی و در طول روز، یک صندلی در بخش درجه دو 66 دلار و در بخش درجه یک 80 دلار قیمت دارد. اتوبوس‌های بین شهری معمولا ارزان‌تر از قطارها هستند. برای مثال، بلیت اتوبوس برای سفر 9 ساعته از پکن (Beijing) به آنشان (Anshan) حدود 28 دلار قیمت دارد، در حالی که قطار این مسیر بین 34 تا 143 دلار هزینه دارد. سفر 2 ساعته با اتوبوس از پکن به تیانجین (Tianjin) بین 4 تا 6 دلار هزینه دارد، در حالی که قیمت بلیت قطار پر سرعت این مسیر 9 دلار است. سفر شانگهای به هانگزو (Hanghzou) با اتوبوس حدود 2.5 ساعت زمان می‌برد و 11 دلار هزینه دارد در حالی که هزینه قطار این مسیر 14 دلار است.

هزینه فعالیت‌های تفریحی در چین: به طور کلی، هزینه بازدید از مکان‌ها و جاذبه‌های چین مقرون به صرفه است. حتی ورودی مکان‌ها و جاذبه‌های محبوب و پر بازدید، مانند دیوار بزرگ و شهر ممنوعه زیر 10 دلار قیمت دارند. معابد، فعالیت‌ها و دیدنی‌های کوچکتر، قیمت‌های بسیار پایین داشته و حدود 2 دلار قیمت دارند. در حالی که جاذبه‌ها و معابد کمتر از 10 دلار هزینه دارند، قیمت‌ها برای صعود از قله‌ها و فعالیت‌های بیرون از شهر، حدودا 30 دلار هزینه دارند. برای مثال، یک سفر به کوهستان برفی Jade Dragon بیست و پنج دلار هزینه دارد. بازدید از دره Jiuzhai پنجاه و نه دلار و یک سفر سه روزه به کوهستان Wuyi در استان فوجیان (Fujian) چهل دلار و به کوهستان زرد در استان Anhui حدود 37 دلار هزینه دارد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *