سفری ارزان به اروپا

سفری ارزان به اروپا

سفری چند روزه به کشور‌های مورد علاقه خود بسیار پرهزینه و نشدنی است. اما این تصو‌رها خیلی هم به واقعیت نزدیک نیست، چرا که با رعایت یکسری نکات می‌توانید سفری راحت و کم هزینه به اروپا داشته باشید و از یک سفر رویایی و به یاد ماندنی لذت ببرید. 

 

اقامت در هتل های ارزان اروپا

قطع با توجه به نوسانات نرخ ارز در کشور و کاهش ارز پول ملی سفر به کشورهای اروپایی بسیار گران تر از سفرهای داخلی و یا کشورهای اطراف است. به همین دلیل باید سعی کنید برخی عادت‌ها مانند اقامت در هتل‌های لوکس و با امکانات کامل را ترک کنید. بسیاری از گردشگران ایرانی نسبت به هتل محل اقامت خود بسیار حساس هستند و می خواهند هتلی با امکانات بالا داشته باشند. اما باید بدانید که یک گردشگر واقعی نباید  سهم زیادی از بودجه خود را خرج هتل کند چرا که هتل بخش کوچک و نه چندان مهمی در یک سفر است و آنچه که در یک سفر در خاطره‌ها می ماند بازدید از جاذبه ها، خوردن غذاهای محلی، آشنایی بافرهنگ، موسیقی و مردمان جدید، آشنایی با معماری و سبک های شهرسازی جدید و… است. بنابراین اگر می‌خواهید سفرتان کم هزینه‌تر شود سعی کنید هتلی ارزان قیمت در یک مکان با دسترسی مناسب را انتخاب کنید که البته ویژگی مهمی مثل تمیز بودن را داشته باشد. 

 

خرید سوغاتی از کشورهای اروپایی به حداقل برسانید

اکثر گردشگران ایرانی بخصوص خانم‌ها در سفرهای خارج از کشور نگاه کنجکاوانه‌ای به مراکز خرید و علاقه وافری به خرید پوشاک و… از خود نشان می‌دهند.  یک گردشگر واقعی کمتر وقت خود را در مراکز خرید می‌گذارند و بیشتر سعی می‌کند از سفر خود و تفریح لذت ببرد. با توجه به بالا رفتن نرخ ارز سعی کنید خرید خود را به حداقل برسانید و در ازای آن یک خرید کوچک از شهری که در آن اقامت دارید به عنوان یادگاری داشته باشید. این خرید می تواند شامل وسایل زینتی و تزیینی، نماد آن شهر و یا کشور و… باشد. اگر هم قصد خرید دارید هزینه ای را به خرید اختصاص بدهید، سعی کنید به مراکز خرید ارزان قیمت مراجعه کنید. قطعا در هر شهری مراکز خریدی وجود دارد که قیمت‌های مناسبی دارند، برای آشنایی با این مراکز می‌توانید از مردم و یا سایر گردشگران پرس و جو کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *