از تفاهمنامه با برنامه و بودجه تا بازگشت آثار از موزه لوور

از تفاهمنامه با برنامه و بودجه تا بازگشت آثار از موزه لوور
امتیازدهی به این مطلب

از تفاهمنامه با برنامه و بودجه تا بازگشت آثار از موزه لوور

به گزارش خبرنگار مهر در این هفته از موزه لوور فرانسه خبر رسید که آثار کاخ گلستان که چند ماهی در موزه لوور شهر لانس به نمایش گذاشته شده بود به مخازن کاخ گلستان در ایران برگشت. مدتی بود که ۱۹ اثر از شاهکارهای هنری کاخ گلستان در نمایشگاه امپراطوری گل های سرخ به نمایش درآمده بود و بیش از ۱۹۰ هزار نفر از این نمایشگاه دیدن کرده بودند.

مدیر مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان گفته است که این آثار قرار است به زودی در کاخ گلستان به نمایش گذاشته شود.

در این هفته همچنین یک تفاهمنامه مهم مبنی سازمان میراث فرهنگی، سازمان برنامه و بودجه و صندوق توسعه ملی امضاء شد. در این تفاهمنامه قرار شده سازمان میراث فرهنگی با هدف ایجاد اشتغال گسترده برنامه هایی را در حوزه اشتغال جوانان در بخش صنایع دستی، میراث فرهنگی و گردشگری اجرایی کند. بودجه این طرح از محل بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه ۹۷ تأمین خواهد شد.

در حاشیه این برنامه همچنین رئیس سازمان میراث فرهنگی از جزئیات طرح تعطیلات زمستانی خبر داد و گفت  این طرح محدود به دانش آموزان بوده و به وزارت آموزش و پرورش پیشنهاد کرده ایم که اگر ۱۰ روز امکان اجرا شدن آن وجود نداشته باشد می توان آن را به یک هفته در فصل زمستان کاهش داد و از آن طرف به دوره آموزشی اضافه کرد.

این هفته همچنین افزایش بی سابقه قیمت پروازهای خارجی، موضوع بحث و گفتگو بین کاربران فضاهای مجازی شده بود. این هفته بررسی نرخ بلیت های خارجی نشان می داد  که در برخی از مقاصد گردشگری ایرانیان، پروازهای خارجی آنقدر گران شده که برخی از آنها تا سه برابر بوده است پرواز تهران-بانکوک ۶ میلیون تومان نرخ داشت. پرواز تهران- استانبول کمتر از یک و نیم میلیون تومان نبود. برای مسیرهای دورترمانند ژاپن، این افزایش قیمت تا ۵ برابر رسید. هنوز هم مسئله گران بودن بلیت هواپیما دغدغه مسافران خارجی است.

در این هفته همچنین محمد محب خدایی معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی قرار است که این سازمان را ترک کند. او اکنون معاونت گردشگری و معاونت سرمایه گذاری سازمان میراث فرهنگی را برعهده دارد. قرار است ولی تیموری که پیش از این مدیر کل نظارت و ارزیابی دفاتر خدمات مسافرتی بوده است، جانشین وی شود.

محب خدایی پیش از این از پورسانت به آژانس های خارجی برای ورود گردشگر به ایران خبر داده بود و گفته بود با توجه به افزایش نرخ دلار در ایران، پورسانت هایی که شرکت های خارجی می توانند از ایران بگیرند را افزایش داده ایم و در روزهای آینده جلساتی با تورگردانان آذربایجان و ایران برگزار می شود.

این هفته نشست خبری رویداد همدان ۲۰۱۸ نیز برگزار شد و در این برنامه استاندار همدان اعلام کرد وزرای گردشگری کشورهای آسیایی ۵ تا ۷ شهریورماه به همدان می آیند. مجمع گردشگران جهان نیز آبان ماه با حضور ۱۸۰ کشور در این شهر برگزار خواهد شد.

نیک بخت همچنین درباره بودجه در نظر گرفته شده برای رویداد همدان ۲۰۱۸، پایتخت گردشگری کشورهای آسیایی گفت اعتبارات ما زیاد نیست. ۱۰ میلیارد تومان بودجه تصویب شده ولی هنوز یک ریال از آن به ما تعلق نگرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *